Osiągnięcia sportowe naszych uczniów w roku szkolnym 2013/14

 

Motto sportowców «SZYBCIEJ, WYŻEJ, MOCNIEJ»

 

Każde sportowe wydarzenie, szczególnie rozgrywane na płaszczyźnie powiatu, województwa czy kraju stanowi wyzwanie wobec wszystkich nas, nie tylko atletów: chodzi o podjęcie trudu, poświęcenia, by osiągnąć ważne życiowe cele, akceptując własne ograniczenia, nie poddając się im, ale starając się przezwyciężać siebie”.

 

POZIOM - MIEJSKI

 

III  miejsce – w Piłkę Koszykową Chłopców Szkół Gimnazjalnych  - MISTRZOSTWA SKARŻYSKA – w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Skład drużyny:przygotowujący: Jarosław Kotwica

  1. WOJCIECH KAMIŃSKI
  2. ALEKSANDER SKURSKI-2D
  3. WOJCIECH FRĄCKIEWICZ-2A
  4. JAKUB GŁODZIŃSKI-2E
  5. MAREK  ŚWIĄTEK-3d
  6. ANTONI KRAKOWIAK-2e
  7. JAKUB SPÓŁCZYNSKI-3B
  8. DAWID DO MANH – 3B
  9. KAROL WINTER-2A

 

III miejsce – w Piłkę Koszykową Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych MISTRZOSTWA SKARŻYSKA – w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Skład drużyny:przygotowujący: Jarosław Kotwica

  1. MARTYNA KRZEMIŃSKA-2D
  2. ZUZANNA OWCZAREK-2D
  3. KATARZYNA CICHACKA-2D
  4. WIKTORIA KUKLIŃSKA -2D
  5. WERONIKA POLEWANA-2D
  6. PATRYCJA MICHNICKA-2D
  7. AGATA GONCIARZ-2E
  8. OLIWIA BILSKA-2C
  9. PAULINA DŁUGOSZ-3A
  10. WERONIKA FORNAL-2A
  11. KLAUDIA DUDA-1A

 

II miejsce w Piłkę Siatkową Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych  - MISTRZOSTWA SKARŻYSKA – w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Skład drużyny:                           przygotowująca: Iwona Kotarska

  1. ALEKSANDRA KUBICKA-3C
  2. ALEKSANDRA PIETAK-3C
  3. PATRYCJA MICHNICKA-2D
  4. ALEKSANDRA MIERNIK
  5. LAURA HAJDAK-2A
  6. KAMILA CHMIELEWSKA- 1A
  7. KATARZYNA MICHALAK-
  8. MAGDALENA PISAREK-
  9. KAROLINA JESIONEK-1B
  10. NATALIA NIEDZIELA
  11. MAJA SŁAWIŃSKA-2A
  12. KINGA SIKORA-1B

 

II miejsce w Piłkę Siatkową Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych  - MISTRZOSTWA SKARŻYSKA –
w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Skład drużyny:                         przygotowujący: Tomasz Frąckiewicz

  1. PIOTR KOCIA-2A
  2. WOJCIECH FRĄCKIEWICZ-2A
  3. PAWEŁ SEREK-2C
  4. TOBIASZ ROT-2C
  5. KAROL SIADACZKO-2B
  6. KRYSTIAN RAK-2A
  7. DAMIAN CZARNOTA-2A
  8. MARCIN HERMAN-2A

 

POZIOM O POWIATOWY

II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych Piłki Nożnej Dziewcząt COCA COLA CUP 2014

Skład drużyny:                            przygotowująca: Danuta Juszczyk  

  1. MARTA SZKURŁAT-1C
  2. KINGA SIKORA-1B
  3. WIKTORIA IMIELA-1A
  4. KLAUDIA DUDA-1A
  5. NATALIA ZUBA-2B
  6. WIKTORIA KUKLINSKA-2D
  7. WERONIKA FORNAL-2A
  8. KATARZYNA CICHACKA-2D
  9. WERONIKA POLEWANA-2D
  10. KATARZYNA ZĄBCZYK-1D
  11. WIKTORIA OLSZEWSKA-2B

 

III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych Piłki Nożnej Chłopców COCA COLA CUP 2014

Skład drużyny:                          przygotowujący: Jarosław Kotwica

  1. MICHAŁ ŻAK
  2. KACPER PAPRZYCKI-1A
  3. DAWID DO MONH-3B
  4. DAWID ŻAK-3C
  5. KAROL WINTER-2A
  6. PRZEMYSŁAW ANTCZAK-3A
  7. MIKOŁAJ POŁTORAK-3B
  8. MATEUSZ NOWAK-2E
  9. PAWEŁ SEREK 2C

 

III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych Piłki Nożnej Dziewcząt COCA COLA CUP 2014 (półfinał)

Skład drużyny:                             przygotowujący: Danuta Juszczyk

  1. MARTA SZKURŁAT-1C
  2. KINGA SIKORA-1B
  3. WIKTORIA IMIELA-1A
  4. KLAUDIA DUDA-1A
  5. NATALIA ZUBA-2B
  6. WIKTORIA KUKLINSKA-2D
  7. WERONIKA FORNAL-2A
  8. KATARZYNA CICHACKA-2D
  9. WERONIKA POLEWANA-2D
  10. KATARZYNA ZĄBCZYK-1D

 

II miejsce w Biegach Ulicznych „O Błękitną Wstęgę Kamiennej” – rywalizacja indywidualna

II miejsce w Biegach Ulicznych „O Błękitną Wstęgę Kamiennej”-  rywalizacja drużynowa

Skład drużyny:                                 przygotowujący: Danuta Juszczyk

                        DZIEWCZĘTA

  1. ZUZANNA DABROWSKA-1A
  2. WIKTORIA KUKLIŃSKA-2D
  3. KATARZYNA CICHACKA-2D
  4. WERONIKA GURAK-2C
  5. ANNA SIECZKA-2E
  6. EMILIA MALICKA-3A
  7. MARTYNA MIERNIK-3D
  8. NINA STĘPIEŃ-2A
  9. WERONIKA FORNAL-2A

 

CHŁOPCY

  1. ADRIAN DONIECKI-1A
  2. MICHAŁ MASZCZYK-2A
  3. PAWEŁ SEREK-2C
  4. ALEKSANDER SKURSKI-2D
  5. MATEUSZ NOWAK-2E
  6. MACIEJ NOWEK-2E
  7. KAROL DZIAŁAK-3C
  8. JAN LEŚNIEWSKI-3C
  9. DAWID ŻAK-3C
  10. MAREK ŚWIĄTEK-3D
  11. TOMASZ BĄK-3D
  12. KAROL POMORSKI-2A

 

I miejsce w Spartakiadzie w TZN

Skład drużyny:                                 przygotowujący: Tomasz Frąckiewicz

DZIEWCZĘTA

  1. EMILIA MALICKA-3A
  2. KINGA SKRZYPCZAK-3A
  3. ALEKSANDRA KUBICKA-3C
  4. ALEKSANDRA PIĘTAK-3C
  5. KINGA SIKORA-1B
  6. LAURA HAJDAK-2A
  7. MAJKA SŁAWINSKA-2A
  8. DOMINIKA SZYMCZYK-2A
  9. MARTA NIZIOŁEK-3B
  10. MAGDA KOPEĆ-3B

 

CHŁOPCY

  1. MICHAŁ MASZCZYK-2A
  2. KRYSTIAN RAK-2A
  3. JAN LEŚNIEWSKI-3C
  4. MATUSZ SOBCZYK-1B
  5. KAROL DZIAŁAK-3C
  6. DAWID ŻAK-3C
  7. ALEKSANDER SKURSKI-2D
  8. PIOTR KOCIA-2A
  9. PAWEŁ SEREK-2C
  10. MATEUSZ NOWAK-2E
  11. MIKOŁAJ PÓŁTORAK-3B
  12. JAKUB SPÓŁCZYŃSKI-3B
  13. WOJCIECH FRACKIEWICZ-2A

 

POZIOM – WOJEWÓDZKI

 

Udział w Finale Wojewódzkim w Drużynowych lub Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Skład drużyny:                            przygotowujący: Danuta Juszczyk

DZIEWCZĘTA

  1. ZUZANNA DĄBROWSKA-1A
  2. NINA STEPIEŃ-2A
  3. DOMINIKA SZYMCZYK-2A
  4. WERONIKA FORNAL-2A
  5. MILENA ZAGAJSKA-2A
  6. ANNA SIECZKA-2E
  7. .KATARZYNA PÓŁTORAK-1B

 

CHŁOPCY

  1. ALEKSANDER SKURSKI-2D
  2. TOBIASZ ROT-2C
  3. MAREK ŚWIĄTEK-3D
  4. TOMASZ BĄK-3D
  5. PAWEŁ SEREK-3ED
  6. KACPER SKUZA-2B
  7. KAROL WINTER-2A
  8. WOJCIECH FRĄCKIEWICZ-2A

 

III miejsce w Finałach Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Rozstawnych „VENA SPORT” w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Skład drużyny:                                 przygotowujący: Danuta Juszczyk

  1. ALEKSANDRA KUBICKA-3C
  2. EMILIA MALICKA-3A
  3. ZUZANNA DĄBROWSKA-1A
  4. JULIA OZAN-1A
  5. MARTYNA MIERNIK-3D
  6. DOMINIKA SZYMCZYK-2A
  7. MILENA ZAGAJSKA-2A
  8. KAMILA CHMIELEWSKA-1A
  9. WIKTORIA KUKLIŃSKA-2D
  10. KATARZYNA CICHACKA-2D

 

V miejsce w Finałach Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Rozstawnych „VENA SPORT”
w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Skład drużyny:                                 przygotowujący: Danuta Juszczyk

  1. PAWEŁ SEREK-2C
  2. MARCEL SIEDLAK-3A
  3. MATEUSZ NOWAK-2E
  4. MICHAŁ MASZCZYK-2A
  5. KACPER SKUZA-2B
  6. ADRIAN DONIECKI-1A
  7. TOBIASZ ROT-2C
  8. ALEKSANDER SKURSKI-2D
  9. PIOTR KOCIA- 2A

 

 

 

III miejsce w Półfinale Wojewódzkich Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

 Skład drużyny:                                przygotowujący: Danuta Juszczyk

  1. MARTA SZKURŁAT-1C
  2. KINGA SIKORA-1B
  3. WIKTORIA IMIELA-1A
  4. KLAUDIA DUDA-1A
  5. NATALIA ZUBA-2B
  6. WIKTORIA KUKLINSKA-2D
  7. WERONIKA FORNAL-2A
  8. KATARZYNA CICHACKA-2D
  9.  WERONIKA POLEWANA-2D
  10. KATARZYNA ZĄBCZYK-1D
  11. ANNA SIECZKA-2E
  12. EMILIA MALICKA-3A

 

IV miejsce w Finale Wojewódzkich Zawodów Lekkoatletycznych ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

  1. Emilia Malicka – 3a          przygotowujący: Danuta Juszczyk

 

 

POZIOM - OGÓLNOPOLSKI

 

przygotowujący: Zbigniew Górzyński 

 

W Wojewódzkim Finale Turnieju Szachowym Szkół Gimnazjalnych

Dziewcząt

II miejsce – Anna Sieczka

IV miejsce – Anna Rachwał

V miejsce: Aleksandra Strzemieczna

Chłopców

IX miejsce: Wojciech Zarębski

X miejsce: Mateusz Sukiennik

XVI miejsce: Paweł Zarębski

                                           

 

PIERWSZY JESIENNY BIEG  GIMNAZAJALISTÓW

 

 W pierwszym semestrze roku szkolnego 2013/14 w miesiącu wrześniu zorganizowano pierwszy jesienny bieg dla uczniów Gimnazjum nr2.  Bieg odbył się na stadionie ,,Ruch”. Wzięło w nim udział 85 uczniów . Dziewczęta miały do pokonania dystans 600m, a chłopcy 800m.

Wyniki uzyskane przez uczniów Gimnazjum nr 2 przedstawiają się następująco:

 

Klasy pierwsze:

Dziewczęta                                                                                             

I miejsce -Zuzanna Dąbrowska-kl1a                         

II miejsce-Katarzyna Półtorak-kl1b                           

III miejsce -Katarzyna Ząbczyk-kl-1c 

Chłopcy

I miejsce-Mateusz Sobczyk -kl1b

II miejsce-Dawid Ostaszewski-1d

III miejsce- Marek Bąk-1a

 

Klasy drugie:

Dziewczęta                                                                                              

I miejsce-Nina Stępień-kl2a                                  

II miejsce-Milena Zagajska-kl2a                           

III miejsce –Anna Sieczka-kl-2e                             

Chłopcy

I miejsce-Tobiasz Rot- kl2c

II miejsce-Aleksander Skurski  kl-2d

III miejsce- Paweł Serek-kl2c

 

Klasy trzecie:

Dziewczęta                                                                                             

I miejsce -Emilia Malicka-kl3a                                        

II miejsce-Aleksandra Strzemieczna-kl3d                     

III miejsce –Paulina Derda-kl-3d

Chłopcy   

I miejsce-Karol Działak kl-3c

II miejsce-Mikołaj Półtorak –kl 3b

 III miejsce-  Tomasz Bąk-3d