Osiagnięcia sportowe 2011/12

Zajęcia na lodowisku

Coraz więcej uczniów naszego gimnazjum wykazuje swoją aktywność ruchową uczestnicząc  w zajęciach na miejskim lodowisku. Poznając uroki sportów zimowych chętnie opanowują krok łyżwowy, wszelkie przeplatanki i figury. Czasem sprawdzają czy lód jest dostatecznie śliski i twardy. Takie bliskie spotkanie z lodem jest dla amatorów jazdy figurowej niezapomnianym przeżyciem. Życząc im dalszych sukcesów sportowych w zakresie łyżwiarstwa, gratulujemy ,, trzymania właściwej formy”.

Wyniki rocznej klasyfikacji sportowej

Bardzo miło jest nam poinformować, iż nasza szkoła w rywalizacji sportowej za rok szkolny 2011/12 uzyskała VI miejsce w województwie świętokrzyskim i została uhonorowana Pucharem Marszalka Województwa Świętokrzyskiego.

Drużynowe biegi przełajowe

20 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły sie finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Drużyna dziewczat w składzie: Roksana Grzymała 3b, Paulina Mackiewicz 3b, Patrycja Siadaczko 2b, Anita Kwiatkowska 2c, Natalia szymula 2c, Angelika sitkiewicz 2c - zajęły II miejsce i zostały wicemistrzyniami województwa w biegu na dystansie 1000 m.

Natomiast druzyna chłopców pokonała bardzo trudną 1,5 kilometrową trasę i uplasowała się na 9 miejscu w województwie. Nasza szkołe reprezentowali: Michał Malara 3a, Eryk Kiliszek 3c, Marcin Plucner 3d, Bartek gadecki 3d, Maciej winter 3e, Karol Rogoziński 2a, Bartek Kornacki 2b, Bartek Jabłoński 2c, Janek Leśniewski 1c. Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

Kolejny sukces siatkarek

W dniu 03.04.2012 w hali sportowej MCSiR w Skarżysku-Kam odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Turniej odbył się dzięki uprzejmości dyr. P. K. Randli i pracowników MCSiRu.

10.Sala Aleksandra

Zajęły I miejsce w turnieju i wywalczyły awans do Finału Wojewódzki. W sportowej, stojącej na wysokim poziomie rywalizacji pokonały zespoły z Fałkowa, Bodzentyna, Końskich i Opatowa. Wszystkie mecze zwycięska drużyna wygrała stosunkiem 2:0. Opiekunem zespołu jest p. Iwona Kotarska. Sędziami zawodów byli p. Leszek Fiutowski i p. Michał Malinowski.

Mistrzostwa Skarżyska w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

Kolejny raz dziewczęta z Gimnazjum nr 2 okazały sie najlepsze. Zawodniczki w składzie;

11. Aleksandra Sala

zajęły I miejsce w Mistrzostwach Skarżyska w Piłce Siatkowej Dziewcząt pokonujac drużynę z Gimnazjum nr 1. Opiekunem naszych uczennic jest pani Iwona Kotarska.

3 miejsce w Mistrzostwach Skarżyska w Piłce Koszykowej chłopców w roku szkolnym 2011/2012

VI Mikołajkowy Integracyjny Turniej Sportowy

Dnia 7.12.2011r grupa dziewcząt z klasy 2b wraz z opiekunem - p. Moniką Łapaj wzięły udział w "VI Mikołajkowym Integracyjnym Turnieju Sportowym" organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. W turnieju wzięły udział reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr1 w Skarżysku-Kamiennej, Szkoły Podstawowej w Zaleziance, I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku - Kamiennej oraz reprezentacja gospodarzy zawodów. Dziewczęta pomagały uczestnikom w wykonywaniu wielu konkurencji. Były to między innymi: bieg w stroju Św. Mikołaja, hokej halowy i skakanie na piłkach. Na koniec imprezy odbył sie integracyjny mecz koszykówki pomiędzy drużynami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego a zespołem koszykarek z Gimnazjum nr2.

Turniej minisiatkówki dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2

Dnia 12.10.2011r. w naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej dla dziewcząt ze szkół podstawowych o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2. Wszystkie mecze były zacięte, pełne emocji i wszystkie drużyny grały na wysokim poziomie. Zespoły były doskonale przygotowane do turnieju. Tym bardziej należy docenić sukces jaki osiągnęła zwycięska drużyna ze szkoły podstawowej nr 5, drugie i trzecie miejsce w turnieju zajęły odpowiednio drużyny szkół podstawowych nr 1 i nr 8. Należy również dodać, że w opinii uczestników turniej był świetnie zorganizowany i z przyjemnością wezmą w nim udział w następnym roku.

"Przyjazna Szkoła" - turniej minisiatkówki chłopców

28 września w Gimnazjum nr 2 odbył się Turniej Minisiatkówki będący elementem programu „Przyjazna Szkoła”. Uczestnikami Turnieju byli zaproszeni uczniowie skarżyskich szkół podstawowych oraz siatkarze z Gimnazjum 2 – podopieczni p. Tomasza Frąckiewicza.

Sportowe zmagania obserwował m.in. absolwent naszej szkoły oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale – p. Marcin Szumielewicz, zawodnik „Czarnych Radom” i STS Skarżysko, który wręczał nagrody i upominki uczestnikom Turnieju.

Wszystkie drużyny otrzymały upominek w postaci piłki, a zwycięska ekipa z SP 5 (opiekun – p. Michał Dudek), otrzymała puchar.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele WF z Gimnazjum nr 2 – p. Jolanta Kubasiewicz i p. Tomasz Frąckiewicz.

W październiku zaplanowany jest kolejny turniej dla drużyn dziewcząt. Jego organizatorką będzie p. Iwona Kotarska.