Projekty i progarmy w roku szkolnym 2015/16

Projekt "Młody Odkrywca"

Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym, prowadzony jest w naszej szkole Projekt "Młodzi Odkrywcy". W ramach tego projektu uczniowie pod opieką pani Agnieszki Synowiec odwiedzają dzieci ze skarżyskich szkół podstawowych i przedszkoli prezentując im bardzo ciekawe doświadczenia chemiczne. Wizyty te cieszą sie ogromną popularnościa i dostraczają uczestnikom znakomitej zabawy. Szczegóły spotkań oraz zdjęcia znajdziecie poniżej.

Młodzi Odkrywcy

Opracowała mgr Agnieszka Synowiec

 

    Projekt realizowany jest od zeszłego roku szkolnego2014/ 2015. Jego działania polegają na rozbudzeniu ciekawości młodych ludzi otaczającym nas „ magicznym światem”. Skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych,  jak również do gimnazjalistów , którzy poszukują nowatorskich dróg uczenia się i zdobywania wiedzy.

Mamy nadzieję, że odwiedzając oddziały szkolne i przedszkolne porwiemy dzieci do odkrywania, wykonywania bezpiecznych doświadczeń, zrozumienia otaczającego nas świata.

Dzięki różnego rodzaju eksperymentom nasi młodsi koledzy oraz  przedszkolaki zaczynają  lepiej rozumieć świat. Co ważniejsze, wciąż chcą dowiadywać się więcej.

Eksperymenty, które pokazujemy to proste doświadczenia stanowiące świetną zabawę. Należy podkreślić, że te zabawy edukacyjne nie tylko edukują, ale bawią. Przez zabawę dotrzemy do wyjaśnień różnych zjawisk.
 

Pokazują one związek z życiem codziennym a niejednokrotnie stają się zachętą do samodzielnego zgłębiania świata nauki.

W naszych doświadczeniach wykorzystujemy produkty bezpieczne, które skrywa każda kuchnia.

W projekcie biorą udział uczniowie klas drugich, ale zachęcamy również uczniów klas pierwszych.

Gimnazjaliście przekazują opis doświadczenia prostym językiem. Wnioski dzieci wyciągają same po uprzednim ukierunkowaniu rozumowania.

Zainteresowanie eksperymentami jest ogromne. Gimnazjaliści w ciekawy sposób przekazują już zdobytą wiedzę. Sami chętnie proponują doświadczenia, które wcześniej omawiamy w jaki sposób zostaną zaprezentowane.

Projekt „Młodzi Odkrywcy” zdobywa coraz szersze  zainteresowanie.  Co tydzień odbywają się pokazy, które dostosowujemy do grupy wiekowej.

Opisani jesteśmy na stronach szkół i przedszkoli, w lokalnych wiadomościach.

Dostajemy zaproszenia na dni otwarte do szkół oraz przedszkoli, gdzie pokazy odbywają  się na powietrzu. Wiąże się to z różnorodnością doświadczeń, które są bardziej spektakularne.

Pokazy trwają od 1,5 do 2,5 godziny. Za udział w pokazach uczniowie otrzymują podziękowanie w postaci dyplomu, drobne upominki oraz podziękowania od dyrekcji i wychowawcy.

Grupa przedstawiająca eksperymenty chemiczne, fizyczne, biologiczne to grupa złożona z czterech osób. Uczniowie sami ustalają grupę, z którą jedziemy na pokazy. Czasami nauczyciel – opiekun wybiera grupę. Wspólnie ustalamy kolejność doświadczeń i osobę odpowiedzialną za wykonanie doświadczenia.

Podczas doświadczeń gimnazjaliści informują uczestników o zachowaniu bezpieczeństwa i proszą o zastosowanie się do tych instrukcji.

Myślę, że pomysł wyjścia na zewnątrz z doświadczeniami to świetna zabawa edukacyjna,  ale przede wszystkim to promocja naszego gimnazjum,  w którym uczymy się,eksperymentujemy                               i odkrywamy magię nauki.

Młodzi Odkrywcy w Przedszkolu

Dzisiaj, czyli 12 maja 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunem panią Agnieszka Synowiec przeprowadzili pokazy chemiczne w ramach projektu pt. „Mlodzi Odkrywcy” .Byli to: Damian Gorzkowski, Mateusz Milczuszek, Michal Wilczynski, Łukasz Ungier. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków grupy III, której opiekunka jest pani Beaty Kaca

Młodzi Odkrywcy z wizyta w SP nr 7 w klasie drugiej

 W czwartkowy poranek odbyły się ciekawe pokazy chemiczne w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy” . Zostały one przeprowadzone przez zwycięzców konkursu chemicznego dla klas pierwszych. Były to Kornelia Palkowska, Alicja Niewczas oraz Natalia Cader - uczennice klasy I d.  Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 7. Jak czarodziejski świat chemii może oczarować przyszłych gimnazjalistów. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do eksperymentów - oczywiście bezpiecznych!  

Młodzi Odkrywcy z wizyta w Szkole Podstawowej nr 8

W ramach projektu Młodzi Odkrywcy odwiedzili  klasę I - Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku - Kam. Uczniowie Kania Mariusz Łukasz Ungier, Adriana Szymańska oraz Jacek Witek zaprezentowali szereg ciekawych doświadczeń. Wszyscy bawili się świetnie a poprzez zabawę nauczyć można się bardzo wiele.

 

Młodzi Odkrywcy z wizytą w Planiecie Dziecka

Młodzi Odkrywcy tym razem odwiedzili dzieci z klasy I i II "Planety Dziecka". Mariusz Kania, Kuba Ludew, Hubert Młynarczyk, Damian Gorzkowski - pod opieką p. Agnieszki Synowiec zgłębiali wspólnie tajniki magicznej wiedzy chemicznej.

 

Młodzi Odkrywcy w SP 7.

Młodzi Odkrywcy "zdobywają" nowe tereny. Tym razem udali sie do Szkoły Podstawowej nr 7 w Skarzysku - Kamiennej do klasy 2a i klasy 3a. Film ze spotkania w klasie 3a do obejrzenia TUTAJ

Magia w otaczającym nas świecie

Pokazy pod hasłem Młodzi Odkrywcy w wykonaniu 

Kuby Ludwa ,  Mariusza Kani
Jacka Witka i Huberta Mlynarczyka 

cieszyły się wielkim zainteresowaniem .
Zachęciliśmy młodych uczniów do szukania magii w otaczającym nas świecie
pełnym niespodzianek.Te eksperymenty nie tylko bawią , ale pobudzają
wyobraźnię. Dziękujemy wszystkim za zaproszenie.

Młodzi Odkrywcy "znowu w natarciu"

Uczniowie klasy II naszego gimnazjum Hubert Młynarczyk, Kuba Ludew, Jacek Witek oraz Damian Jędra wraz z opiekunem panią Agnieszką Synowiec przeprowadzili doświadczenia chemiczne i fizyczne dla klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 . Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach. Gimnazjaliści przybliżyli swoim młodszym kolegom " świat magii". Za ciekawe zajęcia otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

Młodzi Odkrywcy w Szkole Podstawowej nr 1.

Tym razem "Młodzi Odkrywcy" czyli: Damian Gorzkowski, Łukasz Ungier, Michał Wilczyński i Mateusz Milczuszek pod opieka pani Agnieszki Synowiec odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Skarżysku - Kamiennej. Wszyscy uczestnicy spotkania nie tylko uczyli się, ale i bawili znakomicie.

 

Pokazy chemiczne w przedszkolu

Uczniowie klasy II naszego gimnazjum: Damian Żemło, Jacek Witek, Adriana

Szymańska, Mariusz Kania  zorganizowali wraz z opiekunem panią Agnieszką

Synowiec pokazy chemiczne pod hasłem Mlodzi Odkrywcy w przedszkolu na

Borze. Wszyscy świetnie się bawili, a pokazy wzbudziły zaciekawienie nie

tylko wsród 3, 4 i 5 latków. Uczestnicy otrzymali dyplomy z podziekowaniem i drobne upominki. Dziekujemy! (Zdjęcia z wizyty w przedszkolu.

 

 

Młodzi Odkrywcy z wizyta w Przedszkolu nr 3

Młodzi Odkrywcy ponownie w natarciu

Uczniowie klasy II d Aleks Antoniak, Michał Wilczyński, DamianGorzkowski i Łukasz Ungier wraz z opiekunem panią Agnieszka Synowiecodwiedzili uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku – Kamiennej prezentując  eksperymenty chemiczne w ramach programu „Młodzi odkrywcy”.

               Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie szkoły podstawowej aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Sensacje wzbudziła kolorowa lawa. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań.

 

MŁodzi odkrywcy w Szkole Przedszkolu nr 1.

 Uczniowie naszej szkoły: Julia Noworycka, Hubert Młynarczyk, Bernadetta Wiącek i

Adriana Szymańska wraz z opiekunem p. Agnieszką Synowiec odwiedzili Przedszkole nr 1
w Skarżysku – Kamiennej z pokazami chemicznymi i fizycznymi w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy”. Wszyscy świetnie się bawili. Było mnóstwo wrażeń. Dziękujemy wszystkim za udział i przygotowania.  

 

Wizyta w klasie 3b Szkoły Podstawowej nr 1