Wydarzenia szkolne 2016/17

Machina marzeń

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Światowy Dzień Autyzmu

Teatr jednego wiersza

Pierwszy dzień wiosny

Niezłomni 2017

Spotkanie z Kubą Kawalcem

27 lutego Gimnazjum nr 2 w Skarżysku – Kamiennej odwiedził lider zespołu Happysad - Kuba Kawalec. Jego wizyta związana była z realizacją szkolnego projektu  „Skarżysko-moje miejsce na ziemi”. Uczniowie klas I,II i III mięli możliwość zadawania pytań, na które artysta szczerze odpowiadał. Pojawiały się pytania związane z ulubionym miejscem w Skarżysku, wspomnieniami z młodości, fascynacjami muzycznymi . Młodzież miała okazję posłuchać historii  dotyczących początków zespołu,  gdzie i jak przygotowywali sobie salę prób oraz z jakimi problemami  borykali się jako młodzi artyści. Kuba podzielił się również swoimi marzeniami, związanymi z podróżowaniem  i miejscami  na świecie, które chciałby zwiedzić. Na pytanie dotyczące powrotu do Skarżyska, muzyk odpowiedział, że nie wyklucza takiej ewentualności, ponieważ do tej pory  mieszkał i w wielkich metropoliach i w małym miasteczku, a Skarżysko to wciąż  miasto, w którym ma wielu bliskich i przyjaciół.  Uczniowie prosili również muzyka o wskazówki dotyczące pisania tekstów, występów na scenie, radzenia sobie z tremą przed wystąpieniami  publicznymi.  Spotkanie zakończyło się  wspólnymi zdjęciami z artystą oraz rozdaniem autografów.

Balladyna charytatywnie

Zdjęcia autorstwa Konrada Kozlowskiego i Patryka Ruska.

Uroczystości na Borze

Zdjęcia autorstwa Zuzanny Skuzy.

Gimnazjówka 2016

Szkolne Jasełka

Mikołajki

Spektakl "Balladyna"

Gimnazjum nr 2 znów sięgnęło po klasykę literatury polskiej – po „Ślubach panieńskich” i „Zemście” Aleksandra Fredry przyszła kolej na „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Młodzież pod kierunkiem Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy zaprezentowała szerokiej publiczności  „Balladynę”. Spektakl wystawiono 30 listopada w Miejskim Centrum Kultury. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Zastępca  Prezydenta Miasta  p. Krzysztof Myszka, Kierownik  Referatu Edukacji  p. Aneta Ferencz ,  Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury p. Katarzyna  Michnowska  -  Małek oraz Zastępca Dyrektora SOSW2 p. Iza Jamroz.

Nowoczesna scenografia, gra świateł z doskonale dobraną muzyką w tle, ciekawa charakteryzacja eksponująca słowiańską ludowość i baśniowość  przedstawienia – to wszystko podkreśliło  plan metafizyczny utworu.  Ogromny talent młodych aktorów wzbudziły zachwyt publiczności.  

W spektaklu wystąpili:

Martyna Cieśla - Balladyna,
Oliwia Osika – Goplana,
Wiktoria Nowak- Chochlik ,
Natalia Strzecha- wdowa ,
Paulina Czechowska – Alina,
Damian Żemło – Grabiec,
Kasia Bogusiewicz – Skierka
 Karol Poznański – Kirkor
Jacek Witek - Kostryn

Oraz:
Natalia Madejska, Maja Madej,  Daria Tamioła, Marysia Leszczyńska, ,  Martyna Dulemba, Monika Kabała, , Wiktoria Małecka, Natalia Gumulska, Adriana Szymańska, Aleks Antoniak, Bartek Brzózka, Damian Gorzkowski, Michał Wilczyński, Łukasz Ungier, Maciek Gajewski, Martyna Zielińska, Kuba Karbownik, Patryk Wyborski, Maria Kulig, Natalia Duda, Natalia Mazur, Jakub Łyżwa, Zosia Kamińska, Joanna Domańska,

Charakteryzacja, kostiumy:

Ilona Wojtan, Emilia Osieja, Karolina Wesołowska, Karolina Stępień, Julia Szkurłat, Kinga Śmieszek, Wiktoria Żebracka,

 

 

 

Zdjęcia zamieszczamy dzięki uprzejmości skarzysko24.pl.

Lekcja z native spekerem

Sukcesy naszych pływaków

Spektakl "Poczwarka"

Lekcja muzealna

Poznajemy zwyczaje innych krajów

Zdjecia Konrad Kozłowski
 

Występ dla seniorów w MCK

Zdjęcia Konrad Kozłowski

Archipelag Skarbów

Zdjęcia Łukasz Ungier

Dzień Edukacji Narodowej

Zdjęcia Łukasz Ungier

III Powiatowy Konkurs Recytatorski

Zdjęcia Konrad Kozłowski i Łukasz Ungier

Koncert dla seniorów

Zdjęcia by Konrad Kozłowski

Pasowanie na ucznia

Zdjęcia Łukasz Ungier

Dzień Patrona

Zdjęcia Jakub Klonowski

Narodowe czytanie "Quo vadis"

zdjęcia Martyna Cichosz