Galeria zdjęć z wydarzeń szkolnych 2015/2016

Festyn szkolny

Uroczystość z okazji 3 Maja

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

"Muzyczna migawka z życia"

Wizyta w studio nagrań w Szydłowcu

Odwiedziny uczniów klas 6

Udało się! Jest Libdab!

Szkolny Dzień Kobiet

29 luty - dzień w stylu lat 70-tych

Skarżysko Żołnierzom Niezłomnym

Bór 2016

Gimnazjówka - dekoracje sal

Listy Gratulacyjne

I Nieziemski Festiwal Muzyki Magicznej i Dzień Patrona w Zespole Szkół Ekonomicznych

Zapal światło wolności

W poniedziałek 14 grudnia uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum uczcili 34. rocznicę wybuchu stanu wojennego.  Zaprosili oni do Miejskiego Centrum Kultury - władze miasta, uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Skarżyska - Kamiennej. Zebrani w patio goście mogli wysłuchać piosenek z tamtego okresu m.in.: 
My nie chcemy uciekać stąd... i piosenka: Psalm stojących w kolejce  - w wykonaniu: Mai Skórskiej, Żanety Okły, Małgorzaty Sawiny, Tomasza Skorupy, Aleksandry Bilskiej, akompaniament - pianino Dawid Chmielnicki, gitara - Patrycja Ocias
Kocham wolność - Kacpra Palkowskiego,
Zbroja - Krystian Szczygieł, Natalia Depo - gitara, Alex Ghaghaun - pianino,
Nie pytaj o Polskę - Maja Skórska, gitara Patrycja Ocias,
Mury - Krystian Szczygieł,
Wieża radości - Aleksandra Bilska, pianino - Dawid Chmielewski,
Miejcie nadzieję - Natalia Depo, Krystian Szczygieł,

Wszystko wzbogacone zostało archiwalnymi filmami  z tamtego okresu oraz wywiadami na temat: Stan wojenny dla mnie to….. udzielonymi przez p. Agnieszkę Winiarską, p. Krzysztofa  Myszkę, p. Andrzeja  Brzezińskiego, p. Leszka  Golika i p. Krystynę Błaszczyk.  Prowadzącymi uroczystość byli Zuzanna Dąbrowska i Karol Szapsza. Fragment piosenki Psalm stojących w kolejce zaprezentował Kacper Skuza.

 Zakończeniem uroczystości było "Światło wolności" utworzone z uczniów klasy 3a.

Całość przygotowały panie: Grażyna Gładyś, Joanna Karlikowska - Mańko i Małgorzata Skuza przy pomocy Anny Chojnackiej.

 

Mikołaj w naszej Szkole

Gra Edukacyjna "Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota"

Dni Języków Obcych

Dnia 23 listopada 2015 uczniowie klas 3 -Kacper Palkowski i Karol Szapsza, wraz z nauczycielką języka angielskiego Kariną Wścisłowicz  wzięli udział w Dniach Języków Obcych organizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Celem spotkania była prezentacja osiągnięć uczniów uczących się języków obcych

oraz przybliżanie nauczycielom i uczniom różnych zagadnień ułatwiających i uatrakcyjniających nauczanie i uczenie  się języków obcych. Była to trzynasta edycja Dni Języków Obcych – język angielski, które w tym roku szkolnym będą częścią projektu związanego z projektami międzynarodowymi, nauczaniem dwujęzycznym oraz sprawdzianami i egzaminami w języku angielskim. Uczniowie m.in. wzięli udział w spotkaniu (w formie  warsztatów) z wolontariuszami programu Erasmus+ z Wlk. Brytanii, Portugalii, Macedonii oraz Francji, którzy opisywali swoje doświadczenia w pracy z młodzieżą polską, opowiadali o swoich państwach oraz o rodzajach wolontariatu. W ramach Dni Języków Obcych zorganizowane były również spotkania z pracownikami Konsulatu Amerykańskiego w Krakowie, którzy prowadzili warsztaty  pt „American English  - US Government Resources for English teachers US Educational Programs in Poland” oraz “Zoom in America”.

 

 

Festiwal Fredrowski w Miejskim Centrum Kultury

Wieczornica patriotyczna

Przegląd Pieśni Patriotycznej 2015

II Powiatowy Konkurs Recytatorski

12 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo". Konkurs poświęcony był bohaterom walki o niepodległość naszej ojczyzny, miał  umocnić w młodych ludziach

poczucie patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem. Pozwolił także uczestnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności recytatorskich, a oglądającym dostarczył niezapomnianych wrażeń. Konkurs zorganizowała nasza szkoła wspólnie z  Miejskim Centrum Kultury i Muzeum "Orła Białego" .

Uczestnicy zaprezentowali swoje utwory w II Kategoriach : Gimnazjum i Liceum.  Jury w składzie: dyr. Muzeum "Orła Białego": pani Monika Kowalczyk - Kogut oraz pani Jagoda Juchniewicz - animator kultury, instruktor koła teatralnego działającego przy MCK

przyznało następujące miejsca

 

w kategorii gimnazjum:

 

1 miejsce - Zuzanna Dąbrowska (Gimnazjum nr 2)

 

2 miejsce - Aleksandra Woźniak (Gimnazjum Prywatne)

 

3 miejsce - Magda Niziołek ((Publiczne Gimnazjum w Skarżysku - Kościelnym)

 

w kategorii liceum:

 

1 miejsce - Wiktoria Koniarczyk (II Liceum Ogólnokształcące)

 

2 miejsce - Małgorzata Walińska (I Liceum Ogólnokształcące)

 

 3 miejsce - Monika Dudek (I Liceum Ogólnokształcące) i Aleksandra Mikita (II Liceum          Ogólnokształcące)

 

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowało Muzeum im. "Orła Białego" i Gimnazjum  nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku - Kamiennej.  Całość imprezy uświetniły występy wokalne Ingi Kasińskiej - uczennicy Gimnazjum nr 2 oraz Mai Skórskiej uczennicy Ii Liceum

Ogólnokształcącego w Skarżysku - Kamiennej. Organizatorzy pięknie dziękują wszystkim uczestnikom oraz  ich opiekunom za przygotowanie pięknych prezentacji.

 

Zapraszamy ponownie za rok.

 

Święto Odzyskania Niepodległości

Warsztaty w muzeum

Poznajemy zwyczaje krajów anglojęzycznych

Konkurs poświęcony problemom HIV i Aids

Szkolenie  w zakresie  przywracania czynności serca w Gimnazjum nr 2

16 października, z okazji obchodów III Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie
z Gimnazjum nr 2 w Skarżysku – Kamiennej uczestniczyli w  szkoleniu  z udzielania pierwszej pomocy osobom, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

 

Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele  Fundacji „Cardiovascular Center Foundation”, która w ramach swojej działalności, oprócz prewencji chorób układu krążenia, zajmuje się również promowaniem szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiej Rady Resuscytacji, gdyby zwiększyć poziom edukacji na temat przywracania akcji serca, możliwe byłoby uratowanie nawet 100 000 osób rocznie w całej Europie.

„Często świadkowie zdarzenia boją się podjąć resuscytacji bo myślą, że zrobią komuś krzywdę, tymczasem osobie, która nie oddycha, nie można bardziej zaszkodzić. Pierwszą pomocą jest już wezwanie pogotowia ratunkowego, jednak nie zawsze to wystarcza, a wykonując prawidłowo resuscytację można uratować czyjeś zdrowie i życie” mówi dr Zbigniew Siudak, Dyrektor Fundacji „Cardiovascular Center Foundation”. „Wystarczy, że choć jedna osoba wykorzysta wiedzę wyniesioną ze szkolenia i będzie to bezcenne”  – dodaje dr Siudak.

Nasi uczniowie już udowodnili, że potrafią zachować się w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia. Jesteśmy przekonani, że to szkolenie pozwoliło na poszerzenie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie działań ratowniczych.

Organizatorem szkolenia była p. Jolanta Kubasiewicz – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

Obchody Dnia Patrona w MCK

Odsłonięcie tablicy poświęconej gen. Antoniemu Hedzie - Szaremu

Uroczyste pasowanie na ucznia

Narodowe czytanie "Lalki" w MCK