Wycieczki szkolne 2015/16

Niezapomniana wycieczka

W dn. 6-8.06 2016r. uczniowie naszej szkoły z klas: 2e, 3d, 3e, 3f, 3g odpoczywali na trzydniowej wycieczce.

Pierwszy  dzień to szaleństwa  w Energylandii – parku rozrywki w Zatorze. Młodzież miała do dyspozycji liczne atrakcje znajdujące się w różnorodnych strefach – m.in. familijnej czy ekstremalnej. Dzisiaj  już każdy z uczestników wycieczki wie, co to jest Roller Coaster Mayan czy Apocalipto.

Kolejnego dnia młodzież przebywała w Zakopanem. Uczniowie zwiedzali m.in. skocznie narciarskie, cmentarz na Pęksowym Brzysku, wjeżdżali wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch, spacerowali po Gubałówce i centrum miasta. Zmęczeni mogli zrelaksować się na Termach w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie niemieckich obozów śmierci – Muzeum Auschwitz – Birkenau i w Brzezince. Pobyt w Oświęcimiu na pewno zapadnie w pamięci  uczniów. Była to prawdziwa lekcja historii.

Trzy dni minęły bardzo szybko: szaleństwa  w Parku Rozrywki, Tatry, wspaniałe baseny,   refleksje po pobycie w muzeum w Oświęcimiu i…. trzeba było wrócić do rzeczywistości. To była niezapomniana wycieczka - tak podsumowali swój wypoczynek

Wycieczka do Kielc

Dnia 23 lutego 2016 roku klasa I a wybrała się na wycieczkę do Kielc .
Jednym z jej elementów był udział warsztatach produkcji wyrobów z
karmelu . Każdy uczeń mógł  obserwować w jaki sposób powstają
karmelowe słodycze a także samodzielnie wykonać  karmelowego lizaka . Po
karmelowej zabawie cała klasa wzięła  udział w seansie filmowym , na
którym wszyscy obejrzeli film pt." Planeta singli ". Opiekę nad
uczniami sprawowały panie  Katarzyna Przeworska i Agnieszka Synowiec.

Rajd integracyjny klas I

18.09.2015 r. wszystkie klasy I naszego gimnazjum brały udział w rajdzie integracyjnym.
Pod bacznym okiem wychowawców i opiekunów przemierzaliśmy ulice Skarżyska, by dojść do Rejowa, gdzie w Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji mieliśmy zaplanowany pobyt.

Podczas marszu wymienialiśmy uwagi o ciekawych miejscach, które mijaliśmy : budynki kościelne parafii p.w. Józefa Oblubieńca, pomnik Leopolda Staffa, Pomnik Bojowników o Wolność i Niepodległość, Muzeum im. Orła Białego.

Po dojściu do ośrodka dobre humory nas nie opuszczały. Tym bardziej, że czekało na nas przygotowane ognisko. Upiekliśmy kiełbaski, zjedliśmy kanapki i na dobre rozpoczęliśmy zabawę. Graliśmy w piłkę i w karty, bawiliśmy się w chowanego, ganialiśmy, opowiadaliśmy skecze i śpiewaliśmy piosenki. Pogada nam dopisywała, więc niektórzy postanowili ochłodzić kolegów i siebie, polewając wodą i chlapiąc wodą z basenu!
Świetna zabawa zawsze kończy się zbyt wcześnie... Niestety trzeba było wracać...

 

KONCERT W FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

W ramach projektu „Świętokrzyskie – śladami prehistorycznych stworzeń” uczniowie klasy IIIc pod opieką pani Anny Chojnackiej wzięli udział w integracyjnej wycieczce do Bałtowa. Organizatorem wycieczki była pani Monika Paleczna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. Gimnazjaliści wraz z podopiecznymi SOSW 2 mięli okazję przeżyć niezwykłą przygodę w Juraparku, Prehistorycznym Oceanarium i w wiosce czarownic Sabatówce. Uczniowie zwiedzili Zwierzyniec Bałtowski, podróżowali kolejką po Żydowskim Jarze i korzystali z wielu atrakcji w Parku Rozrywki.

 

INTEGRACYJNA WYCIECZKA DO BAŁTOWA

25 września uczniowie Gimnazjum nr 2 pod opieką Elżbiety Gębury i Katarzyny Przeworskiej odwiedzili Filharmonię Świętokrzyską. Gościem specjalnym piątkowego koncertu była Yulianna Avdeeva – zwyciężczyni XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Pełen emocji i wzruszeń koncert poprowadził jeden z najwybitniejszych dyrygentów – Marek Pijarowski.