Wycieczki szkolne 2014/15

Wycieczka do OMPIO

        Uczniowie klasy III E wraz z wychowawcą panem Wiktorem Gellerem  oraz opiekunem Agnieszką Synowiec uczestniczyli  w ciekawych  zajęciach  historyczno- patriotycznych pt „Polskie drogi do Niepodległości” w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

          Najpierw uczniowie zwiedzili wystawę , zapoznali się z interaktywnymi eksponatami , a następnie wzięli udział w warsztatach historycznych. 

 

Wyjazd do teatru "Buffo"

Po raz kolejny już uczniowie naszego gimnazjum zasiedli na widowni teatru muzycznego Buffo. 5 grudnia stu gimnazjalistów obejrzało w Warszawie musical "Metro". Historia ulicznych artystów, czasem ciepła i zabawna, czasem pełna smutku, wzbogacona przez znakomite popisy wokalne, pomysłową scenografię i muzykę, znalazła uznanie u publiczności.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Skarżysku od wielu lat  są zachęcani do udziału w kulturze. Wyjazdy na musicale należą do tradycji  i cieszą się nie słabnącą popularnością. Do tej pory uczniowie mieli szansę obejrzeć wystawiane w Teatrze Muzycznym Roma: "Taniec wampirów", "Koty", "Upiora w operze", "Les Miserables", "Aladyna" oraz śledzić w Teatrze Komedia perypetie dzielnego "Zorro". Regularnie też, dla kolejnych pokoleń uczniów, organizowane są wycieczki do teatru Buffo - na "Romeo i Julię" oraz właśnie "Metro".

M.K.